dj czy zespół

Dj czy zespół na wesele?

Coraz więcej osób organizujących swoje przyjęcie weselne zadaje sobie to pytanie. Odpowiedź  nie jest jednak prosta i jednoznaczna jakby się mogło wydawać.  Wielu powie, że jeśli masz większość gości  młodych  to Dj, a jeśli większość starszych to zdecydowanie zespół. W ten sposób nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dobra zabawa na weselu to przede wszystkim charyzma  osoby która serwuje muzykę.

Nieważne czy Dj, czy zespół  „live” , najważniejsze jest podejście, profesjonalizm i zaangażowanie. To powinny być najważniejsze kryteria wyboru sposobu oprawy muzycznej na wesele. Nie można także ominąć kosztów. Jeśli chcecie nieco zaoszczędzić to należy poważnie zastanowić się nad wyborem Dj. Wesele na którym jest serwowana muzyka z płyt nie musi przypominać szkolnej dyskoteki. Wielu uważa że Dj będzie siedział za laptopem i puszczał z listy coraz to nowe kawałki. Wybór takiego Dj’a byłby oczywistym błędem. Natomiast oferta Dj-ów profesjonalnych jest bardzo bogata, poprowadzą zabawy i zachęcą gości do zabawy, a i jakość muzyki będzie bardzo dobra, jedyne co może zdradzić że to nie zespół, to brak instrumentów.

Jeżeli chodzi o wybór kapeli na wesele, rzecz jest podobna czyli trzeba dokładnie poznać co zespół oferuje. Tutaj tak samo jak w przypadku Dj’a, duże znaczenie ma charyzma prowadzącego i oczywiście koszty. Oczywiście zespół grający muzykę na żywo będzie droższy od Dj’a, jednak i w tym przypadku należy uważać z oszczędzaniem. Muzyka na żywo tworzy niepowtarzalny klimat, czasem nawet fałszowanie ma swój urok