Góralskie wesele

Wiele Par Młodych marzy o organizacji wesela w stylu góralskim. Nie stanowi to większego problemu, gdyż kultura ludowa górali z podhala jest ciągle żywa i stała się produktem znanym w całym kraju. Jest wiele zespołów na wesele, które mają tradycyjne stroje góralskie oraz przygrywają tradycyjne góralskie piosenki weselne. Czasami Para Młoda decyduje się na pewnego rodzaju mix zespołów weselnych, polega on na tym, że głównym zespołem jest zespół grający popularne piosenki weselne, a jako atrakcja jest wynajmowany zespół góralski, który gra tylko przez pewien okres czasu lub na zmianę z zespołem „głównym”.

Góralskie wesele to przede wszystkim muzyka, ale nie tylko. Warto takie wesele urządzić w karczmie, których ilość w ostatnim czasie szybko rośnie. Wystrój sali weselnej w sposób tradycyjny góralski czyli drewniane ławy, krzesła pokryte skórą owczą. Wszelkie dodatki takie jak kelnerzy ubrani w ludowe stroje, czy jedzenie podawane na zdobionych drewnianych półmiskach, dodadzą uroku i wzmocnią góralski klimat wesela.

góralskie zespoły na wesele

Jeśli ktoś lubi góralską kulturę ludową nie będzie miał problemu ze znalezieniem góralskiej kapeli na wesele, gdyż sporo jest takich zespołów i wiele z nich chętnie zagra na weselu nawet w najdalszym zakątku Polski. Dodatkową zaletą jest to, że góralskie zespoły na wesele mają w składzie członka grającego na skrzypcach, może przydać się to w czasie ceremonii w kościele. Skrzypce na pewno upiększą ślub, a łatwiej zorganizować coś takiego jeżeli skrzypek jest członkiem zespołu na wesele.