Kogo zaprosić na wesele

Kogo zaprosić na wesele

Odwieczny problem narzeczonych przy organizacji wesela to kogo zaprosić. Nie podlega dyskusji, że zaprosić wypada bliską rodzinę. Największy dylemat pojawia się jeśli chodzi o zapraszanie znajomych. Tutaj nie ma dobrej recepty, ale warto spróbować w ten sposób, że ustalamy maksymalną liczbę gości i po odjęciu rodziny i najbliższych znajomych zostają miejsca dla tych dalszych. Wiadomo, że z wiekiem kontakty towarzyskie zostają nieco ograniczone bo nie ma czasu na spotykanie się ze wszystkimi. Dlatego właśnie pojawia się ten problem kogo zaprosić i czy w ogóle zaprosić.

Zdarza się bowiem, że gość zaproszony może czuć się zaproszony z przymusu lub nie czuje się dobrze w towarzystwie. Przykłady niezadowolenia wśród gości można mnożyć, ale warto się tego ustrzec i na ślub i wesele dobierać gości, co do których mamy pewność, że będą zadowoleni z zaproszenia. Jeśli jednak zdarzy się nam zaprosić wielu ludzi, którzy nie są bardzo bliskimi znajomymi nie musi to oznaczać kompletnie złej zabawy.

Dobry zespół na wesele lub dj na wesele będzie w stanie zachęcić do zabawy. Spożyty alkohol rozluźni nieco zestresowanych gości i na pewno parkiet nie będzie pusty. Ulubione piosenki na weselu będą z pewnością porywały do tańca, a pyszne potrawy każdemu poprawią humor.

Wniosek nasuwa się taki, że jeśli mamy utworzony trwały „kręgosłup” gości, czyli bliskich dobrych przyjaciół, to zaproszeni w pewnym rodzaju przypadkowi goście nie będą przeszkadzać czy źle się bawić.