piosenki weselne

Piosenki weselne

Na każdym przyjęciu weselnym grane są tak zwane klasyki weselne. Są to piosenki przy których wszyscy bawią się i śmieją. Utwory takie jak „Czarny alibaba” „Przetańczyć  z Tobą chcę całą noc” czy „ Moja mała blondyneczko” są można rzec wszechobecne na weselach. na wesele

Wśród całego dorobku muzycznego artystów z Polski, na weselach królują utwory wykonawców muzyki Disco Polo. Przeprowadzone badania gustów muzycznych dowodzą, że najbardziej tolerancyjni w słuchaniu różnych gatunków muzyki są ludzie którzy słuchają Jazzu. Natomiast ludzie, którzy słuchają na co dzień Disco Polo są całkowicie obojętni, czasami agresywni w stosunku do innych rodzajów muzyki. Stąd wniosek, że na weselach właśnie wypada grać po prostu Disco Polo. Z takiej sytuacji będą zadowoleni wszyscy. Każdy kto był na jakimkolwiek weselu, wie że dobra zabawa nie jest równoznaczna ze słuchaniem wyjątkowo wyszukanej muzyki.

Przyjęcia weselne opierają się na utworach, które wpadają w ucho i są rytmiczne. Tak naprawdę nie jest ważne co dokładnie się gra i nie trzeba bardzo zwracać uwagę jakie piosenki są grane. Większość zespołów, wbrew temu co napiszą w swoim Port folio, i tak ma w swoim repertuarze piosenki z najbardziej popularnych szlagierów granych na weselach. Bo może zdarzyć się tak, że mimo ustalenia szczegółowego repertuaru i tak znajdzie się uparta Ciocia, która zażyczy sobie na przykład „Takie ładne oczy” Czerwonych Gitar i zespół stanie w niezręcznej sytuacji. Trzeba mieć dystans do tego, a zabawa na pewno będzie przednia. Jest jeszcze jedna piosenka o której należy wspomnieć, „Rudy się żeniBig Cyc.

To jest można rzec obowiązkowa piosenka która zostaje przerobiona, aby zamiast Rudy się żeni, było „imię Pana Młodego” się żeni. Tą piosenkę trzeba mieć na swoim weselu. Koledzy na pewno będą chcieli zamówić dedykację i ten utwór się jak najbardziej nadaje. Dla Pani młodej przyjaciółki na 99,7% zamówić będą chciały „Jesteś szalona” zespołu Boys. A gdy trzeba będzie zwolnić tempo, gdy goście zaczną się wykruszać, oczekiwać należy na „Idź w stronę słońca” zespołu 2plus1.

Gdy znów parkiet zaroi się od rządnych zabawy, wesołych gości to jak znalazł będzie piosenka Jak się masz kochanie” zespołu Amadeo. Na przyjęciach weselnych, jeśli już pojawią się nowości z list przebojów, to będą to utwory które Pani od muzyki nazywa „łatwe lekkie i przyjemne” czyli rytmiczne i z łatwym tekstem. Nie należy oczekiwać, że piosenki weselne będą wszystkie i każda z osobna podobać, jednego można być pewnym będzie się przy nich świetnie bawić.
Przykładowe piosenki weselne: